הדברה אורגנית: גישה בריאה, בטוחה ויעילה יותר

נגיעות מזיקים הן בעיה נפוצה, ובעלי בתים רבים נעזרים בשיטות הדברה קונבנציונליות כדי לחסל אותם. למרבה הצער, רוב השיטות הללו כוללות שימוש בחומרי הדברה סינתטיים שעלולים להזיק לבני אדם, לחיות מחמד ולסביבה. אם אתם מחפשים אלטרנטיבה בריאה, בטוחה ויעילה יותר, הדברה אורגנית היא הדרך ללכת.

למה לבחור בהדברה אורגנית?

חומרי הדברה כימיים עלולים להזיק לאנשים, לחיות מחמד ולסביבה. כאשר מבקשים הדברה אורגנית, זה בדרך כלל בגלל שהם מודאגים מבריאות משפחתם, חשיפה לכימיקלים, חיות המחמד שלהם והסביבה. 

ישנם יתרונות נוספים לבחירה בהדברה אורגנית. למשל, מזיקים לפעמים ישרדו טיפול כימי רגיל, יעבירו את ההתנגדות הזו לצאצאיהם ויהפכו את הטיפולים העתידיים לבלתי יעילים. עם זאת, עם הדברה אורגנית, חרקים נוטים פחות לפתח עמידות למוצרים ולטכניקות האורגניות. שימוש בפתרונות מזיקים אורגניים שומר על בריאות הגינה שלכם בטווח הארוך מאחר שהצמחים שלכם לא ייחשפו לחומרי הדברה רעילים.

חומרי הדברה ובריאות המשפחה

הדברה היא רק אחד ממוצרים ושירותים רבים שגורמים לנו לשאול "האם זה בטוח עבורי, עבור הילדים שלי, ומה עם חיות המחמד שלנו?" חומרי הדברה כימיים הם בדרך כלל חומרים סינתטיים המחסלים ישירות את המזיק. אנשים יכולים להיחשף לחומרי הדברה על ידי נשימה , הכנסתו לפה (אכילה או שתייה בטעות), או על ידי מגע עם העור/עיניים. אמנם חומרי הדברה נועדו לפגוע רק במזיק הממוקד, אך אם לא משתמשים בהם נכון, הם עלולים לפגוע גם בבני אדם ובסביבה.

חומרי הדברה משפיעים על אנשים בצורה שונה. ילדים עשויים להיות רגישים יותר בהשוואה למבוגרים כי יש להם גוף קטן יותר, הם נושמים יותר אוויר ומשחקים בחצרות ועל הרצפה, שלא לדבר על תינוקות שמכניסים חפצים לפה שלהם. אנשים נוספים שנמצאים בסיכון מחשיפה לחומרי הדברה הם אנשים אסמטיים, כאלה עם הפרעות חיסוניות או שעוברים טיפול בסרטן, וכאלה שהם פשוט יותר רגישים באופן כללי. זה תלוי בסוג ההדברה ובכמות החשיפה כדי שזה ישפיע על הבריאות שלכם.

הדברת עכבישים
הדברת נמלים
הדברת צרעות

מה ההבדל בין "ירוק" ל"אורגני?"

כפי שהוזכר קודם לכן, ירוק ואורגני הם שני מונחים שונים המשמשים לעתים קרובות לסירוגין. מוצרים או שירותים ירוקים מוגדרים בדרך כלל ככאלה המסייעים בהגנה או שיפור הסביבה. חשוב לציין שלא כל המוצרים הירוקים הם בהכרח אורגניים. לדוגמה, מוצר המיוצר מחומרים סינתטיים אך בעל שיעור רעילות נמוך עשוי להיחשב ירוק, אך אינו אורגני. מצד שני, מוצר אורגני מורכב מחומרים טבעיים שאינם סינתטיים והוא מיוצר בהתאם לחוק האורגני ולתקן.

חומרי הדברה אורגניים מורכבים מחומרים המופיעים בטבע, כמו שמנים צמחיים, שמנים אתריים ומינרלים טבעיים, בין היתר. חומרים אלו פועלים על ידי הפרעה לתפקודים הפיזיולוגיים התקינים של המזיק, מה שמוביל בסופו של דבר למותם. עם זאת, חשוב לציין שעצם העובדה שמוצר אורגני לא אומר שהוא לא רעיל. למשל, ארסן וחומצה בורית הם חומרים טבעיים המופיעים בטבע ונחשבים לחומרי הדברה אורגניים, אך הם גם רעילים אם לא משתמשים בהם כראוי. לכן, חשוב להשתמש בחומרי הדברה אורגניים בזהירות ובהתאם לתווית המוצר.

בנוסף לשירותי ההדברה האורגנית שלנו, אנו מציעים גם מגוון שירותי הדברה נוספים, כגון הדברת מכרסמים, הרחקת דבורים והרחקת יונים, בין היתר. אנו מאמינים כי לכל לקוח מגיע שירות אישי ומקצועי, ומתחייבים לספק שירות לקוחות ברמה הגבוהה ביותר האפשרית.

פתרונות הדברה אורגנית ymadbir.co.il

תוכן עניינים

מבצע על הדברה

הדברת זבובים
הדברת יתושים
הדברת עכברים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

×