עקיצות פשפשים: המדריך המלא שלכם לזיהוי וטיפול בשנת 2023

פשפש המיטה הוא חרק טפיל הניזון מדם אנושי. מזיקים אלה הם קטנים וצבעם חום אדמדם, בדרך כלל יוצאים בלילה כדי לאכול בזמן שאנו ישנים. פשפשי המיטה נמשכים לחום ולפחמן דו חמצני שגופנו פולט, ולעיתים קרובות ניתן למצוא אותם במצעים, רהיטים ואזורים אחרים שבהם אנשים ישנים או נחים. אם אתם חושדים בהדבקה של פשפש המיטה, חשוב לנקוט בפעולה מיידית כדי למנוע את החמרת הבעיה.

איך נראות עקיצות פשפש המיטה?

העקיצות יכולות להיות קשות לזיהוי מכיוון שלעתים קרובות הן נראות כמו עקיצות חרקים אחרות, כגון עקיצות יתושים או פרעושים. עם זאת, כמה מאפיינים מרכזיים יכולים לעזור לכם לקבוע אם אתם מתמודדים עם פשפש המיטה.

עקיצות פשפש המיטה מופיעות בדרך כלל במקבצים של 2-3 עקיצות. העקיצות קטנות ואדומות ועשויות להיות מעט נפוחות. לפעמים, עקיצות פשפש המיטה עשויות להופיע גם בקו ישר או בצורת זיגזג, מכיוון שהפשפשים ניזונים באופן ליניארי.

שלא כמו עקיצות פרעושים, שיכולות להופיע בכל מקום בגוף, עקיצות פשפש המיטה נמצאות לרוב על עור חשוף, כמו הידיים, הרגליים והפנים. אם אתם נעקצים כל לילה, סביר להניח שיש לכם נגיעות פשפש המיטה שיש לטפל בה באופן מיידי.

כמו כן, חשוב לציין שלא כולם מגיבים לעקיצות פשפש המיטה באופן דומה. אנשים מסוימים מסוגלים לפתח תגובה אלרגית לעקיצות, בעוד שאחרים עשויים שלא לחוות תסמינים כלל. אם אינכם בטוחים אם יש לכם עקיצות פשפש המיטה, מומלץ להתייעץ עם רופא כדי לשלול סיבות אפשריות אחרות.

עקיצת פשפש המיטה

כיצד ניזון פשפש המיטה?

פשפש המיטה הם חרקים ליליים שבדרך כלל יוצאים בלילה כדי להנזן מדם אנושי. הם נמשכים לחום ולפחמן דו חמצני שגופנו פולט, וכך הם יודעים מתי לצאת ולאכול.

כאשר פשפש המיטה נושך, הוא מחדיר כמות קטנה של רוק לעור. רוק זה מכיל נוגד קרישה שעוזר לחרק לאכול ביתר קלות וחומר מקהה שיכול להפוך את העקיצה ללא כאבים. רוב האנשים אפילו לא מבינים שהם נעקצו עד שהם מתעוררים עם בליטות מגרדות על העור שלהם.

לאחר האכלה, פשפשי המיטה בדרך כלל ייסוגו למקומות המסתור שלהם, שיכולים להיות בכל מקום, החל מסדקים וחריצים בקירות וברצפות ועד לתפרים של מזרונים ורהיטים מרופדים. פשפש המיטה יכול לעבור תקופות ארוכות ללא האכלה – עד חצי שנה, אך הם ייצאו לאכול כל כמה ימים כאשר ישנו מקור מזון זמין.

איך אתם יודעים אם יש לכם נגיעות פשפש המיטה?

אם אתם נעקצים כל לילה, יש סיכוי טוב שיש לכם בעיית פשפש המיטה בבית שלכם. עם זאת, כמה סימנים נוספים שכדאי לשים לב אליהם יכולים לעזור לכם לאמת את הבעיה.

 • אחד הסימנים של נגיעות פשפש המיטה הוא נוכחותם של פשפשים חיים. פשפשי המיטה הם קטנים וצבעם חום אדמדם, ולעיתים קרובות ניתן למצוא אותם מסתתרים בסדקים בקירות, ברצפות ובמצעים או ברהיטים ואזורים אחרים שבהם אנשים ישנים או נחים.
 • סימן נוסף להדבקה של פשפש המיטה הוא הימצאות צואת פשפש המיטה. צואת פשפש המיטה קטנה וכהה בצבע, והיא עשויה להופיע כנקודות זעירות או מריחות על מצעים או רהיטים.

אם אתם חושדים בהדבקה של פשפש המיטה, חשוב לנקוט בפעולה מיידית כדי למנוע את החמרת הבעיה. פשפש המיטה יכול להתרבות במהירות, וזיהום קטן יכול להפוך לבעיה גדולה תוך מספר שבועות בלבד.

מכת פשפש מיטה

איך להיפטר מפשפש המיטה

היפטרות מפשפש המיטה יכולה להיות קשה וגוזלת זמן, אך חשוב לנקוט בפעולה בהקדם האפשרי כדי למנוע את החמרת הבעיה. הנה כמה צעדים שתוכל לנקוט כדי להיפטר מפשפש המיטה לתמיד:

 1. זהו את מקור ההדבקה. הצעד הראשון להיפטר מפשפש המיטה הוא זיהוי מקורם. בדקו את המצעים, הרהיטים ואזורים אחרים שבהם אנשים ישנים או נחים עבור סימנים של פשפשים.
 1. נקיון וסדר. פשפשי המיטה יכולים להסתתר באזורים עמוסים, ולכן חשוב לנקות את הבית שלכם ככל האפשר. שאבו את הרצפות והרהיטים שלכם, ושטפו את המצעים והבגדים במים חמים (טמפרטורה מעל 70 מעלות תהרוג אותם).
 1. הזמינו מדביר מקצועי. אם אתם מתמודדים עם זיהום גדול או מתמשך, מומלץ להזמין מדביר מקצועי. מדביר מוסמך ומנוסה יכול לסייע בזיהוי מקור הנגיעות ולפתח תוכנית מקיפה לסילוק הבעיה.

מניעת עקיצות פשפש המיטה

אמנם לא תמיד ניתן למנוע עקיצות פשפש המיטה, אבל אתם יכול לנקוט בכמה צעדים כדי להפחית את הסיכון להעקץ. הנה כמה טיפים:

 1. תשמרו על הבית נקי ומסודר.
 1. בדקו רהיטים ובגדים יד שנייה לאיתור סימנים של פשפשי מיטה לפני הכנסתם לבית.
 1. בדקו באופן קבוע את הבית שלכם לאיתור סימנים של פשפשי מיטה.
 1. הזמינו מדביר מקצועי שיבדוק באופן קבוע את הבית שלכם לאיתור פשפשים במידה ויש לכם חשד.
פשפש מיטה

מה מדביר מקצועי יעשה על מנת להתמודד עם פשפש המיטה?.

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם פשפש המיטה היא עם חום, פשפש המיטה עמיד מאוד לחומרי הדברה ולכן במקרה של נגיעות מדביר מקצועי ישתמש במספר דרכים להתמודד עם פשפש המיטה:

 1. הדרך הראשונה היא כמובן הדברה של האזור, את ההדברה נבצע ב-3 תאריכים שונים כדי להבטיח שלא נשאר ולו פשפש אחד.
 2. בנוסף להדברה, ניתן להתשמש במכשירי אדים וחום. פשפש המיטה רגיש לחום וחום מעל 70 מעלות יבטיח שהוא לא ישרוד.
 3. לאחר ההדברה יש לוודא שלא נשאר ולו פשפש אחד, על ההדברה כמובן תקבלו אחריות.

סיכום

פשפש המיטה יכול להוות מטרד, אבל עם הידע והכלים הנכונים אפשר לחסל אותם לתמיד. אם אתם חושדים בהדבקה של פשפש המיטה, חשוב לנקוט בפעולה מיידית כדי למנוע את החמרת הבעיה. בעקבות העצות והאסטרטגיות המפורטות במדריך זה, תוכל להגן על עצמך ועל משפחתך מפני עקיצות פשפש המיטה ולהבטיח שנת לילה טובה.

תוכן עניינים

מבצע על הדברה

הדברת זבובים
הדברת יתושים
הדברת עכברים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

×