תולעים לבנות בבית? יש סיכוי שיש לכם רימות זבובים

קמתם בבוקר ופתאום ראיתם תולעת לבנה או שזוחלת לכם בבית, הרמתם אותה ואמרתם "לא נורא כולה תולעת", זרקתם לאסלה בעזרת נייר טואלט ופתאום במהלך היום ראיתם עוד 20 תולעים זוחלות בכל רחבי הבית: על התקרה, על הרצפה, על המיטה, במטבח ובעצם בכל מקום. 

תולעים אלה הן רימות והן בעצם מעידות על בעיית תברואה שיש לכם בבית, ריכזנו עבורכם את כל המידע על רימות זבובים, כיצד נפטרים מהן הכי מהר ואיך למנוע הגעה שלהן בעתיד.

זקוקים להדברת רימות? חייגו עוד עכשיו להצעת מחיר
ונשלח לכם מדביר מוסמך שיציל אותכם

רימות: מציאות מטרידה

רימות זבובים זאת לא תופעה נדירה והן יכולות להופיע בכל בית במידה ולא מקפידים על הגיינה, הן מגיעות לכל חלק בבית והן בעלות מראה דוחה, הבעיה העיקרית עם רימות זבובים זה קצב ההתרבות שלהן: הן בוקעות תוך 8-20 שעות מרגע הטלת ביצי הזבובים, הן ניזונות מבשר ושאריות מזון רקובות ותוססות ואז הופכות לשלב הגולם, לאחר 10 ימים בערך בוקע מהגולם הזבוב שימשיך את מחזור ההתרבות.

איך להפטר מרימות ymadbir.co.il

 • רימת הזבובים הקלאסית בדרך כלל בעלת צבע לבן והיא מגיעה עד לאורך של 12 מ"מ.
 • למרות שהן יכולות להופיע בכל העונות, העונה הכי נפוצה של התרבות רימות היא בקיץ.
 • רימות חיות פלוס מינוס עד 3 שבועות לפני שהן הופכות לזבובים בוגרים.

 

עלות הדברה

הדברת רימות נעה ממחיר של 300 ש"ח לדירה של עד 3 חדרים בגודל סטנדרטי, לדירה גדולה יותר תתווסף תוספת של 50 ש"ח לכל חדר נוסף.

 

האם אפשר להדביר רימות לבד?

ניתן להפטר מהרימות לבד, הפתרון הטוב ביותר להפטר מהרימות הוא לשמור על הגיינה: לזרוק את הזבל באופן יום יומי, לא להשאיר אוכל על השיש, להפטר מפירות וירקות רקובים וזבל בחדרים.

כל עוד הבעיית רימות לא רצינית ולא כל הבית מלא ברימות, ניתן להפטר מרימות לבד: תשאבו את הרימות בעזרת שואב אבק ותחטאו את האזור טוב טוב עם אקונומיקה, לאחר מכן תרוקנו את השואב אבק לאסלה או לפח ותזרקו את הזבל באופן מיידי.

במידה ויש מכת רימות רצינית מומלץ לקרוא למדביר שיגיע ויטפל בבעיה באופן מיידי.

רימה ymadbir.co.il

שאלות נפוצות:

  • מה הורג רימות מהר? – הפתרון הכי טוב שאנחנו מצאנו הווא לשאוב את הרימות בעזרת שואב אבק ולאחר מכן לחטא את הבית במידה ובחרתם לעשות את זה בעצמכם. כמובן שהתפרון הכי מהיר ויעיל הוא בעזרת הדברה אבל במידה ובחרתם בדרך הטבעית יותר, זה הפתרון הכי טוב שנוכל לתת.

  • האם רימות ימותו בסופו של דבר מעצמן? – לרימות יש מחזור חיים של כמה שבועות, כל עוד לא תאפשרו להן מקור מזון הן ימותו מעצמן. הבעיה העיקרית היא שאתם לא רוצים לחשוב על תולעים מורעבות שמחפשות אוכל בבית שלכם ואתם מחכים בזמן הזה.

  • כמה זמן לוקח לרימות להפוך לזבובים? – השינוי מרימה לזבוב מתרחשת בדרך כלל במשך שבועיים עד שלושה.

  • האם זה בסדר לשאוב רימות? – כן, שאיבה היא חלק חשוב מתהליך הניקוי, אבל כדאי לנקות גם ארונות ומגירות, במיוחד אלו המשמשות לאחסון מזון.

  • האם רימות יכולות לטפס על קירות? – למרבה הצער, כן, רימות יכולות לטפס על קירות.

  • האם רימות הן בעיה בריאותית? – רימון ניזונות ממזון מקולקל ועלוולות להוביל טפילים וחיידקים שמסכנים את הבריאות, בנוסף רימות בכמות גבוהה עלולות לגרום לתגובה אלרגית אצל חלק מהאנשים מה שהופך אותן לבעיה תברואתית.


  • שאבתי את הרימות בבית ועדיין הופיעו לי רימות כמה שבועות אחרי, למה? – יכול להיות ששאבתם את הרימות וניקיתם אחריהן אך עדיין היו בבית ביצי רימות שלא בקעו, במידה ותחטאו את כל הבית באופן יסודי זה אמור להוריד את הסיכוי שיופיעו רימות או שתבצעו הדברה.
 

הדברת רימות ymadbir.co.il

היכן לחפש רימות

רימות לא מופיעות סתם יש מאין: הן מגיעות מאיפה שהוא ומסיבה מסוימת, שהיא בדרך כלל נוכחות של זוהמה, חום ולחות. זבובים נמשכים למזון נרקב ומטילים עליו את הביצים, כשהביצים הללו בוקעות לאחר מכן לתוך התולעים הלבנות המוכרות והלא רצויות.

אם אתם מתמודדים עם רימות, תרצו לזהות את המקור. הנה כמה מיקומים שכדאי לבדוק:

 • ארונות מטבח: התחילו עם הארון שמתחת לכיור שבו מקובל לשמור פח אשפה. שאריות מזון או פסולת עשויים למשוך זבובים.
 
 • מזווה: חפשו מיכלי מזון פתוחים. זבובים יכלו לגשת אליהם בקלות ולהטיל את ביציהם.
 
 • אחסון מזון לחיות מחמד: ניתן להתעלם מאזורי מזון לחיות מחמד במהלך ניקוי רגיל, מה שהופך אותם למטרה עיקרית לזבובים.
 
 • שקיות אשפה: אם תשאירו שקיות אשפה ללא השגחה במשך זמן רב, הן עלולות להפוך למגרש גידול לרימות.

תהליך השמדת הרימות

לאחר שזיהיתם את מקור בעיית הרימות שלכם, השלב הבא הוא יישום משטר ניקיון יסודי ובמידת הצורך הדברה מקצועית.

שלב 1: תברואה

ניקוי יסודי הוא הצעד הראשון בכל אסטרטגיית הדברה. זה נכון במיוחד כשעוסקים ברימות. התחילו עם ניקוי יסודי של המטבח שלכם, תוך התמקדות באזורי אחסון מזון כמו ארונות, מגירות ומזווה.

וודאו שכל פריטי המזון, גם אלה שאינם נגועים, אטומים היטב במיכלים אטומים כדי למנוע הדבקות. השליכו כל פריט מזון שכבר נפגע על ידי רימות.

בזמן הניקיון, זכרו לשים לב היטב למכשירים ולמקומות שקשה להגיע אליהם כמו מאחורי המקרר או מתחת לכיור, שכן אלו מקומות מסתור פוטנציאליים לרימות.

שלב 2: השמדה

הפתרון הכי יסודי הוא הדברה מקצועית, אנחנו ביגאל המדביר נשמח לסייע לכם עם כל מה שקשור להדברת רימות.

במהלך ההדברה אנחנו גם נזהה את מקור הבעיה ונתן לכם הדרכה כיצד למנוע חזרה של הרימות בעתיד.

התמודדות עם רימות יכולה להיות חוויה מטרידה, אך בעזרת ניקיון, תחזוקה ועזרה של מדבירים מקצועיים בעת הצורך, תוכלו לשמור על ביתכם נקי מרימות.

תוכן עניינים

מבצע על הדברה

הדברת זבובים
הדברת יתושים
הדברת עכברים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

×